Home » Salon, Sypialnia » Modne dywany shaggy – ciepło i komfort

Modne dywany shaggy – ciepło i komfort

dywan-shaggy-agnellaDywany shaggy pojawiły się na rynku zaledwie 5 lat temu. Z miejsca jednak podbiły serca osób dbających o komfort i nowoczesny wystrój mieszkania. Są nowoczesne, ciepłe i wbrew pozorom łatwe do utrzymania w czystości. Dywany włochacze to mnóstwo zalet, za nie zawsze wysoką cenę.

Pierwsze dywany shaggy, czyli dywany o gęstym i długim włosie, wprowadzono na rynek w Niemczech, podczas targów branżowych w 2005 roku. Od razu zrobiły furorę. Takich dywanów świat jeszcze nie widział - mięciutkie, ciepłe i dostępne praktycznie we wszystkich kolorach tęczy okazały się idealne zarówno jako wykładziny dywanowe shaggy jak i jako dywany lub dywaniki do salonów lub sypialni. Obecnie, na rynku znaleźć można dziesiątki dywanów włochaczy, które różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, ale również gęstością runa, długością włosa (od 2 aż do 6 cm) oraz - oczywiście - materiałem z którego są wykonane.

Tanie dywany shaggy to najczęściej dywany z akrylu. Dobrze się czyszczą, nie uczulają i zachowują wystarczającą izolację cieplną. Znacznie droższe, są naturalne dywany shaggy wełniane, które uważane są za bardziej ekskluzywne. Decydując się jednak na dywan wełniany, warto pamięta o tym, że może on uczulać, a wełniane runo, zwłaszcza na początku użytkowania ma tendencję do snucia się. Obecnie, najwięcej dywanów włochaczy importuje się do Polski z Turcji. Są to dywany dobre jakości, choć kupując wełniane dywany shaggy z importu warto dokładnie sprawdzić, czy czasem pod słowem wełna, nie kryje się mieszanka wełny z bawełną lub sztucznymi dodatkami.

paola-agnella

Do jakich wnętrz pasują dywany shaggy?

Dywan shaggy jest zdecydowanie ozdobą pomieszczenia. Musi więc zostać odpowiednio wyeksponowany. Ogromny wybór kolorów, pozwala nam na wybór dywanu dostosowanego do wnętrza, przy czym najmodniejszym trendem jest wybór zdecydowanych kolorów - takich jak nasze dodatki w pomieszczeniu - działa wtedy silny efekt kontrastu i dywan staje się istotnym elementem dekoracyjnym.  Dywan dobierać można również ton w ton do koloru ścian lub mebli. Stanowi on wtedy dopełnienie wnętrza.

Uwaga - kupując dywan shaggy weźmy pod uwagę długość włosa i co za tym idzie grubość dywanu. Jeśli dywan ma być umieszczony na linii drzwi, trzeba wziąć poprawkę na to, by drzwi do pomieszczenia lub od szafek, mogły się swobodnie otwierać mimo podwyższonego poziomy podłogi przez dywan.

na zdjęciach dywany shaggy Agnella  - polski producentKomentarze (1) for “Modne dywany shaggy – ciepło i komfort”

  1. Zgadza się, “kupując dywan shaggy weźmy pod uwagę długość włosa i co za tym idzie grubość dywanu.”

    Wielu nieuczciwych sprzedawców oferuje dywany Shaggy rozrzedzone w tej samej cenie co prawdziwy dywan Shaggy. Warto dopytywać się o gęstość tkanego włosa na m2 i wybierać te najgrubsze.

Dodaj komentarz